Uppercut Delux

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce i na całym świecie. Skąd się wzięli? Dwóch Australijczyków, koledzy ze szkolnych lat. Podczas pobytu w Portland jeden z nich budował Skateparki, natomiast drugi popijając kawę w ulubionej kawiarni podziwiał pracę sąsiadującego barbershopu. Tak go ta praca zafascynowała, że po powrocie do rodzinnej Australii oboje postanowili spróbować swoich sił właśnie w Barberingu. Dziadek jednego z nich od młodych lat zabierał go do fryzjera. Pokazał jak powinien wyglądać prawdziwy zadbany mężczyzna. I to właśnie od przydomku dziadka wzięła się nazwa firmy „Uppercut”.

Panom jednak nie do końca odpowiadały produkty dostępne wtedy na rynku- były zbyt kobiece, a tworząc Barbershop musieli mieć produkty dla prawdziwych mężczyzn- dlatego też zaczęli pracować nad swoimi produktami znanymi teraz na całym świecie.

Opakowanie

Uppercut tworzy wiele rodzajów pomad, od matt clay, woski, balsamy po pomady te słabsze i te naprawdę mocne. Wszystkie jednak mają swoje tradycyjne opakowanie. Czarna metalowa puszka z szaro wykończonymi brzegami oraz białym napisem na czerwonym tle. Co jeszcze przyciąga uwagę jest obrazek na wieczku. Tradycyjne pomady na wieczku mają dwóch bokserów- a dlaczego? To również powiązane jest z historią Uppercut. Ponieważ dziadek „Uppercut” był właśnie bokserem.  Firma jednak rozwinęła się tak bardzo, że na innych ich produktach znajdziemy teraz również inne obrazki. Nie mniej jednak- puszka jest bardzo dobrze zrobiona. Bardzo dobrze się zakręca a na spodzie znajdziemy oczywiście sposób przechowywania oraz cały skład.

Skład

Głównym składnikiem pomady jest woda, dzięki czemu pasta jest łatwo zmywalna, ale dlatego też ma trochę słabszy hold. Jednym z ważniejszych składników jest również kwas stearynowy- odpowiada on za wchłanianie substancji czynnych oraz przedłuża ważność kosmetyku. Utwardzony olej rycynowy- nawilża i odżywia. Cyklometylosiloksan- dzięki niemu na powierzchni włosa tworzy się tzw.Film , który zapobiega odparowywaniu wody. Wosk mikrokrystaliczny- nawilża i zmiękcza. I jeszcze na koniec wosk karnauba- najtwardszy pozyskiwany z roślin wosk- również odpowiada za nawilżanie i ochronę przed odparowywaniem wody. Cały skład macie tutaj:

Skład: Aqua, kwas stearynowy, hydratyzowany olej rycynowy, cyklometikon, wosk mikrokrystaliczny, gliceryna, kopernik Cerifera Cera, cyklotetrasiloksanem PVP, fenoksyetanol, glikol kaprylowy, poliakrylamid, C13-14 izoparafina, laureth-7, glutaminian sodu, parfum, limonen, alfa -Isometylo-jon, wodorotlenek sodu, tetrasodiumEDTA, CI77499 / tlenek żelaza.

Użytkowanie

Pasta, którą testowałem jest to wersja Easy Hold czyli jedna z słabszych past Uppercut. Jest to miękka pasta, która bez problemu rozprowadza się w dłoniach. Nie ma problemu, aby nabrać odpowiednia ilość. Pasta odpowiednia jest zarówno do włosów mokrych jak i suchych. Ja osobiście praktycznie zawsze korzystam z niej na włosy suche. I muszę przyznać, że na krótkich włosach jak najbardziej daje radę. Nie ciągnie, ale też dość szybko zasycha. Tak więc o ile mając krótkie włosy jest naprawdę dobrze, o tyle miałbym wątpliwość czy poradzi sobie na dłuższe suche włosy. Ogromny plus za matowe wykończenie. Włosy się nie święcą. Poza tym, że są dobrze ułożone nie ma na nich śladu użycia pomady. I właśnie za to najbardziej ją lubię. Włosy wyglądają bardzo naturalnie- a zapewniam was, że naprawdę nie lubię gdy moje włosy się świecą.Czy muszę poprawiać włosy w ciągu dnia? Stanowczo nie! Mimo, że mamy tu pomadę ze słabym holdem to bez problemu pracuje ona na naszych włosach przez cały dzień. Jeszcze pod koniec dnia włosy są dobrze ułożone. Wystarczy je tylko przeczesać palcami, żeby wróciły do swojego ułożenia.

Zmywanie

I tu znowu plus. Jak już wcześniej pisałem- pomada jest na bazie wody. A co się z tym wiąże? A no właśnie idealne zmywanie. Pomada zmywa się idealnie zarówno z rąk jak i z włosów. Z rąk zmyjemy ją pod bieżącą ciepłą wodą, z włosów natomiast po jednym użyciu szamponu.

Cena

Tu niestety zaczynają się schody. Cena za 90g puszkę to około 70zł. Mnie osobiście początkowo wydawało się to bardzo dużo. Ale… na moje krótsze włosy bez problemu wystarczy mi na około 4 miesiące przy codziennym użytkowaniu. Także wydaje mi się, że warto zainwestować. Ale oczywiście jak zawsze pozostawiam to waszej decyzji.

Podsumowanie

Uppercut to produkt, który moim zdaniem naprawdę warto polecić. Daje nam dokładnie to czego od takiej pomady oczekujemy. Jeśli producent mówi, że ma matowe wykończenie to możecie być pewni, że to wykończenie takie będzie.

Pomadę w dobrej cenie dostaniecie w sklepie barbersupply.pl

PJONA!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.