Bartek Jędrzejak- Męska Sprawa

Samego Bartka Jędrzejaka chyba nie muszę Wam przedstawiać. Prezenter telewizyjny znany ze swego zamiłowania do dobrego stylu i dobrze ułożonej brody. Zagłębił się w ten męski świat brody i postanowił nam również go trochę przybliżyć.

Patrząc na tę książkę już sama okładka kojarzy nam się z eleganckim męskim światem. Zielona krata ze złotym wykończeniem oraz idealnie przystrzyżony brodacz. I choć mówi się, że nie powinno oceniać się książki po okładce, to nie oszukujmy się- tak jak wizytówką brodacza jest jego zadbana broda tak wizytówką każdej książki jest jej okładka. A ta trzeba przyznać prezentuje się naprawdę zachęcająco. Ale nie o okładkę tu chodzi a o wnętrze tej książki.

Jak już wcześniej wspominałem książka bardziej przypomina mi album co moim zdaniem mocno przemawia na jej korzyść. Bo w sumie każdy z nas jest trochę wzrokowcem. Bardziej zainteresuje nas to co zobaczymy, możemy ocenić- bo przecież o efekt wizualny w kwestii brody  chodzi. W tym albumie znajdziemy całą masę przykładów i rodzajów bród- z opisem jak najlepiej o nią dbać i do jakiego rodzaju twarzy pasuje. Bo przecież nie każdemu będzie dobrze z brodą na drwala. Ciekawe jest również to, że znajdziemy tam także rekomendowane fryzury do każdego wymienionego wcześniej rodzaju  brody. Oczywiście są to tylko rekomendacje, ale fajnie, że je tu znajdziemy, bo często sam się zastanawiam, a czy ta fryzura to będzie pasować, czy tak może będzie lepiej- a tu rozwiązanie mamy podane na tacy.

Oczywiście nie mogłoby również zabraknąć informacji na temat pielęgnacji brody. Nie znajdziemy tu jednak rekomendacji dla konkretnych marek- jedynie czyste informacje jak i czym powinniśmy traktować naszą brodę, aby wyglądała naprawdę dobrze. Jest to bardzo ważna część zarówno tej książki jak i dnia codziennego każdego brodacza. Jeśli nie będziemy dbać o naszą brodę, to zapewniam Was będzie to widać.

Wiem, że istnieją tacy brodacze, którzy od A do Z sami potrafią zająć się swoją brodą. Jednak większa część z nas takich umiejętności nie posiada. W „Męskich sprawach” znajdziecie cały dział poświęcony wizytom u barbera. Znajdziecie tu opis idealnej wizyty. Jak powinna ona przebiec? Od czego powinna się rozpocząć? Co to jest trimming? Co ważnego jest w kompresie z gorącego ręcznika? I jak powinno wyglądać golenie brzytwą? Na te i inne pytania na pewno znajdziecie odpowiedź w tym dziale. Dlaczego warto go przeczytać? Bo może Wasz barber robi to źle i warto sprawdzić innego barbera? A może jest też coś co chcielibyście sprawdzić, albo dowiedzieć się jakichś ciekawostek? Poczytajcie i sprawdźcie.

Jedna z ważniejszych części moim zdaniem w tej książce, opisuje choroby skórne. Poświęcona jest ona dolegliwościom, które dotykają brodaczy, ale nie tylko. Być może jest tak, że zapuszczenie brody zamaskuje pewne rzeczy, które warto ukryć. A może to właśnie broda powoduje niektóre z tych dolegliwości? A może źle dbacie o swoją brodę i swędzi Was skóra? Naprawdę warto zerknąć na tę część, a być może okaże się, że coś co przeszkadza Wam od dłuższego czasu, nie jest wcale takie straszne i łatwo się tego pozbyć.

Znajdziecie tu również sylwetki wielu najpopularniejszych wąsaczy i brodaczy w dziejach polski i świata. Wraz z krótkim opisem ich historii. I na sam koniec najciekawsze wg mnie wywiady ze światowej klasy barberami. Co o modzie na brodę myślą barberzy? Jakie spojrzenie na brodę mają Azjaci? Co jest teraz modne? Czyli spojrzenie na świat oczami barberów. Poznamy opinie nie tylko golibrodów z polski, ale również z Londynu, Kanady czy Hong Kongu.

Podsumowując jest to pozycja, w którą naprawdę warto się zaopatrzyć a również nada się idealnie na prezent.

Książkę znajdziecie stacjonarnie w salonach Empik oraz w sklepie internetowym klikając TUTAJ

Pjona!