Bearded Coffee

Dziś będzie parę słów o kawie. Jak już pewnie wiecie, kawę bardzo lubię – za bogactwo smaków, zróżnicowanie aromatów i fantastyczny zapach, który potrafi wypełnić całe wnętrze. Mógłbym śmiało powiedzieć, że jestem kawoholikiem. W ogóle wszystko, co związane z kawą wydaje mi się nieco magiczne i zarazem wyrafinowane, począwszy od uprawy i zbierania, poprzez palenie ziaren, kończąc na mieleniu, parzeniu i na końcu tej drogi delektowaniu się smakiem i wyczuwaniu poszczególnych nut.

Z kawą cały czas eksperymentuje, mam oczywiście swoje ulubione, ale nie zmienia to faktu, że chętnie próbuje nowych. Całkiem niedawno wpadłem na stronę BeardedCoffee.pl. Nazwa i logo idealnie trafione i przyciągające uwagę, więc postanowiłem przyjrzeć się bliżej tej marce.

Bearded Coffee to rzemieślnicza palarnia kawy i sklep internetowy z kawą a także z ekspresami marki Nivona, akcesoriami kawowymi oraz włoskimi, słodyczami klasy premium. Co do kawy, to do klientów trafiają tylko wyselekcjonowane ziarna, wypalone z pasją i zaangażowaniem. Warto podkreślić, że to specjalistyczny sklep z własną mikro palarnią a nie fabryka nastawiona na masową produkcję. W ofercie Bearded Coffee znajdują się jednorodne kawy ziarniste oraz własne mieszanki. Oferowane kawy pochodzą z Brazylii, Gwatemali, Kolumbii, Etiopii, Indii i Wietnamu. Każdy sprzedawany przez Bearded Coffee typ kawy ma swoją nazwę, a inspiracją do nich okazały się…nazwy kształtów zarostów. Dlatego też możemy wybierać, m.in.  pomiędzy Hollywoodian, Hipster, Wizard, Lumberjack a Ductail i innymi, których w ofercie jest łącznie 14 rodzajów.

Ceny wahają się od 8-9 zł za 100 gramowe opakowanie do nieco ponad 100 zł za kilogramowe opakowanie arabiki z Etiopii. Kawę można zamówić w ziarnach lub wybrać opcję zmielenia, według naszych preferencji (od bardzo drobno do grubo zmielonej).

Na pierwszy rzut oka w tej marce wszystko mi się spodobało, począwszy od nietuzinkowego pomysłu i nazwy (kawa i broda to duet idealny), ciekawego asortymentu, kończąc na fakcie, że Bearded Coffee to polska marka, a takie lubię wspierać.

Bearded Coffee znajduje się w Warszawie przy ulicy Kłobuckiej. Można tam nie tylko kupić kawę, ale także się jej napić oraz zobaczyć, jak pracuje urządzenie do palenia kawy.

Póki co, nie wybrałem się tam jeszcze na filiżankę espresso (mam to w planach), ale właśnie zamówiłem 4 rodzaje kawy – Anchor, Wizard, Stubble i Imperial i z odrobiną niecierpliwości czekam na przesyłkę. Oczywiście jak smakuje dowiecie się już wkrótce. Nie omieszkam przygotować dla Was dokładnej recenzji wraz ze zdjęciami jak zwykle

PJONA!

Usiądź wygodnie, kliknij i przenieś się do świata kawy…

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.