Dziś na tapetę weźmiemy grzebienie.

Dwie różne firmy, dwa różne wykonania, ale czy opinie będą się różnić znacząco?

Zobaczymy!

Zacznijmy od Percy Noblemana. Do testowania mamy drewniany grzebień o wymiarach 13 cm szerokości oraz 6cm  wysokości- tak więc idealnie wpasowuję się w męską dłoń. Ale przecież nie o dłoń tu chodzi. Dzięki temu, że wysokość grzebienia jest dość duża nadaje się on dobrze zarówno i włosów jak i do brody. Moim zdaniem im dłuższa broda tym ten grzebień lepiej pasuje. Broda oraz włosy rozczesują się idealnie i nie czujemy przy tym specyficznego ciągnięcia.Samo wykonanie grzebienia muszę opisać jako idealne. Już na początku wzrok przykuwa ciekawy kolor Tropikalnego drzewa z Tajlandii. Drzewo to przez Tajów uznawane jest za takie, które przynosi szczęście i dobrobyt. Może dzięki temu nasza broda będzie lepiej rosła 🙂 Grzebień jest idealnie uformowany i naprawdę łatwo się go czyści pod bieżącą wodą. Ręczne wykonanie również trzeba zaliczyć jako ogromny plus. Idealnie nadaje się, żeby schować go do kieszeni i w razie potrzeby nawet będąc w pracy, możemy go użyć.

W drugą rękę weźmy natomiast grzebień od The Bearded Man Co. Składany grzebień, którego wymiary wynoszą: 10cm szerokości oraz 2,5cm wysokości, po rozłożeniu natomiast grzebień ma 18cm długości. Od razu muszę przyznać, że jest to grzebień idealnie nadający się do kieszeni. Możemy go zabrać ze sobą wszędzie. Ale zacznijmy od początku. Wykonany jest z wysokiej jakości bardzo twardej gumy ebonitowej. Ręcznie uformowany do takiego kształtu, który będzie przyjazny dla naszej twarzy i brody. Końce grzebienia są idealnie zaokrąglone, tak aby nie drapały podczas czesania. A samo czesanie- dokładnie tak jak przy poprzedniku. Rozczesuje idealnie, nie elektryzuje i pomaga zapanować nad rozczochraną brodą. Wysokość grzebienia jest nieduża dzięki czemu idealnie nadaje się do brody krótkiej lub półdługiej. Grzebień wyposażony jest również w metalową skuwkę, dzięki której możemy go przyczepić do kieszeni tak, aby go nie zgubić.

Podsumowując- ciężko byłoby  wybrać tylko jeden z tych produktów. Oba mają dużo zalet i są ważnym produktem dla każdego brodacza. Jedyne co je różni to szerokość i tu upatrywałbym przyczyn wyboru jednego czy drugiego modelu. Percy Nobleman idealnie nadaje się do długiej i ciężkiej w okiełznaniu brody, natomiast The Bearded Man Co. lepiej nada się do tej krótszej. Cenowo niestety również widzimy różnicę. Na oficjalnych stronach produktów PercyNobleman kosztuje 15£ natomiast The Bearded Man Co. kosztuje 9£.

Decyzja jak zwykle należy do Was!!

Grzebień Percy Nobleman oraz Beardeb Man dostaniecie na www.menspace.pl

PJONA! 😉

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.