Dear Barber

Luksusowa Brytyjska marka produkująca kosmetyki dla mężczyzn zarówno do włosów jak i do brody. Stworzona z myślą o nowoczesnych i eleganckich mężczyznach. Kosmetyki wysokiej jakości , które sprawdzą się świetnie nie tylko w profesjonalnych salonach fryzjerskich, ale także do codziennej pielęgnacji w domowym zaciszu. Marka ta łączy w sobie starodawne podejście ze współczesnymi nowinkami z dziedziny nauki dla tworzonych produktów.

Testowałem ostatnio Box od Dear Barber zawierający:

  • Mattifier 100 ml – pasta matująca do włosów
  • Confidence Fragrance 30 ml Limitowana edycja wody toaletowej Dear Barber
  • Odżywka wzmacniająca 50 ml

Już opakowanie prezentuje się wyjątkowo dobrze. Nieduży kartonik teksturą przypominający drewno. W środku mieszczą się trzy przedmioty. Zacznijmy od pasty do włosów. Duże, okrągłe, plastikowe pudełko imitujące drewno w dużym eleganckim logo na wieczku. Naklejka na spodzie dokładnie nas informuje z czym mamy do czynienia. Tym razem jest to bardzo dobra, matowa pasta do włosów. Do tego na gumce mamy doczepioną karteczkę w opisem produktu. Konsystencja pasty przypomina trochę gęsty krem. Łatwo się go nabiera na dłonie i równie dobrze rozprowadza. Nie musimy mocno pocierać dłońmi jak w przypadku gumy woskowej. Na włosach stanowczo nie pozostaje tłusty efekt. Jeszcze jedno co jest dobre w przypadku tej pasty- nawet po nałożeniu dużej ilości pasty włosy pozostają elastyczne i nie są przyklepane. Naprawdę ogromny plus dla niej za to. Kolejny jest taki,  że idealnie zmywa się z rąk, nie potrzebujemy do tego nawet mydła. A wiąże się z tym również dużo prostsze zmywanie jej z włosów. Kolejny plus w porównaniu z pomadami woskowymi. Tu wystarczy raz umyć włosy szamponem a po paście nie pozostaje nawet ślad. No i najważniejsze- ma naprawdę dobry hold. Fryzura bez problemu utrzymuje się cały dzień. Dear Barber na swojej stronie poleca tę pastę do włosów krótkich i pół długich, ale moim zdanie nada się również do włosów dłuższych. Kilka składników aktywnych, które odpowiadają za to, że pasta jest tak dobra:

Kaolin– zawiera dużo krzemu, co odpowiada za jakość naszych włosów, wzmacnia je i odżywia.

Alkohol lanilinowy– zabezpiecza włosy przed wpływem szkodliwych czynników

PVP– i tu jest właśnie ukryty nasz czarodziejski czynnik- chroni nasze włosy przed pochłanianiem wilgoci, dzięki czemu nasza fryzura wytrzymuje cały dzień.

Tak dużo o paście to dodajmy jeszcze kilka słów o pozostałych produktach z naszego Box-u.

Odżywka- idealny produkt dla mężczyzn, którzy używają past bądź pomad do włosów. Mała 50ml buteleczka co prawda nie wystarcza na bardzo długo, ale nie jest to produkt, którego używamy codziennie(w boxach występują wersje Travel, standardowa opcja to 250 ml). Odżywki używamy mniej więcej raz w tygodniu, aby odżywić porządnie nasze włosy. Sprawia, ze stają się one miękkie i naprawdę odżywione. Co ważne pomaga nam okiełznać elektryzujące się włosy, co jest wyjątkowo ważne teraz zimą, kiedy mamy z tym większy problem.

Jeszcze na koniec zostawiłem perełkę. Woda Toaletowa Confidence Fragrance edycja limitowa. Muszę przyznać, że po otwarciu miałem wrażenie trochę jakbym cofnął się w czasie. Pachnie jak dawne wody kolońskie naszych dziadków. Naprawdę fajny, męski zapach, świeży z korzennym akcentem.  Trwałość oczywiście zależy od naszej skóry, ale przyznaję, że czuć je jeszcze wieczorem po powrocie z pracy. Taki intensywny zapach dla mężczyzn XXI wieku.

Podsumowując jest to Box, który jest niezbędnikiem każdego Brodacza.

Produkty możemy kupić razem oraz osobno w TYM MIEJSCU 🙂 

Za marką Dear Barber przemawia również cena. Co tu dużo mówić sprawdźcie sami!

Pjona! 😉